Bugun...BÜYÜK BULUŞMA

Öğretmen evinde gerçekleşen programda, Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallçaoğlu yaptığı açılış konuşmasında, '' Hepiniz hoş geldiniz. Bu bayrak yarışında Mehmet Kanar başkanımızdan devir aldığımız bayrağı yaklaşık 1,5 aydır biz taşıyoruz. Yarın da başka bir arkadaşımıza devrederiz. Önemli olan kişiler değil kurumlar ve yapılan hizmetlerdir. Şimdi ise Mehmet Kanar Başkanımızı Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı yapmak için bir yola çıktık, hepimize hayırlı olsun '' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 09-02-2019 14:41

BÜYÜK BULUŞMA

Muhtarlar Derneği Başkanı  Hüseyin Kahraman konuşmasında 15 yıldır muhtarlık yaptığını belirterek, ‘'Ben 15 yıldan beri muhtarlık, son 5 yıldır da, buradaki Muhtarlarımızın teveccühleriyle Muhtarlar Derneğinin Başkanlık görevini yürütüyorum. Muhtarlar, demokrasilerin en temel taşını oluştururlar, mahalleleri yada köyleri yönetmeye talip olurlar ve seçildiklerinde de; mahallelerine, köylerine hizmet gelsin diye çabalarlar. Her muhtar, kendi köyü ve mahallesi için çabalamakta haklıdır. Fakat bu güne kadar hizmetler nedense, her köy ve mahalleye eşit dağıtılmamakta, sesi en fazla çıkana, yada ilçe yöneticilerine en yakın olana daha fazla hizmet götürülmektedir. Bu muhtar falanca partiden, şu muhtar bizim partiden diyerek hizmet dağıtımı yapılmamalıdır. Muhtarlar demokratik olarak vatandaşlar tarafından seçilirler, demokrasiden bahseden herkesin bunu bilmesi gerekir ve bu sebeple muhtarları zorla partili yapamazsınız. Her muhtara hak ettiği hizmeti vermenizi talep ediyorum. Muhtarlarımıza da sesleniyorum, kendi meselelerimizi tartışırken içeride olan olayları, bilmem partiye, bilmem belediyeye, bilmem nereye taşımak hainliktir. Hiç kimse size madalya takmaz. Söyleyeceğiniz bir şey varsa, karnınızdan konuşmayın, herkes herkesin yüzüne karşı konuşsun. İnsanlar konuşarak anlaşırlar, rahatsız olduğunuz konuları konuşmaktan çekinmeyin. Herkes, herkesi eleştirme hakkına sahiptir. Yeter ki bu eleştirinin dozu hakaret etmeye varmasın’' dedi.
Ak Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar ise konuşmasında, '‘2 ay önce Belediye Başkanlığı adaylığım için İlçe Başkanlığı görevimden burada istifa ederek ayrılmıştım. Şimdi de Ak Parti Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı olarak yine buradan sizlere sesleniyorum. İlçe Başkanlığından ayrıldım görevi çok değerli başka arkadaşlarıma devrettim. Ama hiçbir zaman yapılanların takibini bırakmadım. Hangi köyün yolu yapılıyor, hangi köyün altyapısı devam ediyor, hangi mahallenin neye ihtiyacı var hepsini biliyorum, biliyoruz. Allah izin verir de, Belediye Başkanlığına seçilirsek, hep birlikte nerede ne eksiklik varsa gidermeye çalışacağız. Ben kimseye vaatlerde bulunmuyorum, şunu yaparım bunu yaparım diye süslü cümleler kurmuyorum. Nasip olursa yapacağız İnşallah diyorum. Fakat tek bir şeyi ısrarla söylüyorum; Mustafakemalpaşa İlçemizin yıllardır kanayan yarası alt yapısı ve asbestli borulardan geçen içme suyudur. İstatistiklere göre, alt yapı yapan Belediye Başkanlarından %90 nı bir daha seçilememektedir. Bizim gayemiz, seçilmek değil, hizmet etmektir. Bu yüzden ben Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle alt yapıya gireceğim. Bir daha seçilmek önemli değil ama ben çocuklarımızın geleceği için, onlara sağlıklı su içireceğim. Şehri güzel bir alt yapıya kavuşturup, atık sularımızın da sağlıklı bir şekilde doğaya kavuşmasını sağlayacağım. Bir hayalim daha var, garip fakir fukara vatandaşlarımızın tezgahtan düşen, yada tezgahtan atılan ıspanağı yerden toplayıp, evinde yemek yapmaya çalışması beni derinden yaralıyor. Garip gureba için bir barınak bir aşevi planlayıp, bizim dönemimizde hiç kimsenin aç yatmamasını sağlamayı amaçlıyorum. Muhtarlar Derneği Başkanımız Hüseyin Kahraman’ a konuşması için teşekkür ediyorum. Tabii ki tartışacağız, birbirimizi eleştireceğiz ve tabii ki eleştirinin dozunu ayarlamayı bileceğiz. Kimseye hakaret etmeden, insanca tartışacağız. Hüseyin Başkanımız kimse karnından konuşmasın dedi. Biliyorsunuz Kent Konseyleri var ve Kent Konseyinin başı da mülki amirdir. Bazen Mülki Amir karşısında konuşmaya çekinenler, daha sonra sağda solda konuşabiliyorlar. İşte biz herkes rahatça konuşabilsin diye Şehir Meclisleri kuracağız. Şehir meclislerinde sivil toplum kuruluşlarından tutun, siyasi parti temsilcilerine kadar herkes olacak ve herkes önerisini ve eleştirisini orada dile getirebilecek. Kimse konuşmaktan çekinmeyecek. Buraya kadar gelip, bu davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum '’dedi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİTİKA Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI