Bugun...YARA ÜSTÜNE YARASINIZ

2015 Yılında Belediye tarafından çok büyük müjde gibi kamuoyuna duyurulan Tümbüldek' teki atıl durumdaki apart yapıların kamulaştırılmasında büyük bir skandal ortaya çıktı.

facebook-paylas
Tarih: 11-05-2018 19:17

YARA ÜSTÜNE YARASINIZ

2015 Yılında Belediye tarafından çok büyük müjde gibi kamuoyuna duyurulan Tümbüldek' teki atıl durumdaki apart yapıların kamulaştırılmasında büyük bir skandal ortaya çıktı. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ait 2008 yılından bu yana mühürlü olan kullanılamaz durumdaki yapının, Belediye kasasından 351 bin tl verilerek kamulaştırılma yapılması üzerinden tam 3 yıl geçti.

Bu süre sonunda söylenilenlerin aksine bu alanda hiçbir gelişme olmadı. Tümbüldek Termal Turizmine vereceği destek vaat edilirken, İlçeye yeni bir yara olmasına sebep olundu. Çünkü ödenen paranın bir samanlık kaydına verildiği ortaya çıktı.

TAPU KAYDINDA SAMANLIK

Belediyenin 3 yıl önce kamulaştırıp 351 bin tl ödediği bu alana nasıl fiyat belirlediği anlaşılamadı. Akarca köy içi mevkinde 3-4 pafta 407-408 parsel tarlalı kagir samanlık olarak kayıtlı 4 dönüm arazinin, hangi bilirkişi yaklaşık fiyat araştırması sonucu alındığı ise şüphe uyandırdı. 

BİNA RUHSATI YOK

2008 Yılında tutanak ile bina ruhsatı olmadığı için kapatılan yapı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan tarafından İlçe halkına ''tesis kamulaştırdık'' söylemleri ile duyurulmuştu. Oysa tarla üzerinde sadece samanlık kaydı bulunduğu ve öyle bir tesisin bulunmaması sebebiyle Belediyenin onca parayı ne karşılığı ödediği merak konusu oldu.

TÜMBÜLDEK'TE İKİNCİ HAYALET TESİS

Daha önce Tümbüldek'te yapılmak istenen ancak bulunduğu yanlış alan sebebiyle mühürlenen otel inşaatı yıkılmayı beklerken, şimdi ruhsatsız olduğu ortaya çıkan bu yapının da aynı akıbete uğrayacağı konuşuluyor. 18 Yıldır önceki otel inşaatının yıkımını yapamayan Belediye yetkilileri soruyoruz; 3 yıl önce kamulaştırma  yaptığınız bu alana ne zaman çözüm bulacaksınız ya da görev süreleriniz buna yetecek mi? Yoksa İlçemize çözümsüz miraslar mı bırakacaksınız?Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI