Bugun...


Erdem Levent

facebook-paylas
Eren Operasyonları
Tarih: 25-04-2021 11:12:00 Güncelleme: 25-04-2021 11:12:00


Ülkemizin terörle mücadele konusundaki kararlı duruşu ve bu yolda atılan adımlar oldukça gurur vericidir.
Bu anlamda; Ocak ayında başlatılan Eren Operasyonları başarıyla ve yüksek bir moralle icra edilmekte, PKK’nın kış aylarında yuvalandığı alanlar birer birer temizlenmektedir.
Şırnak Bestler Dereler Domuz Dağı Bölgesi’nde hainler takibe alınarak mağaraları ve saklandıkları barınakları tespit edilmiş, ardından da isabetle vurulmuştur.
Yaklaşık iki haftalık bir zaman aralığında bölücü örgütün üst kademe yöneticilerinin içinde yer aldığı 16 terörist etkisiz hale getirilmiş, ikisi kırmızı, üçü de turuncu listede bulunan PKK’nın elebaşları ihanetlerinin bedelini canlarıyla ödemişlerdir.
Karların yavaş yavaş erimesi ve baharın gelişiyle birlikte saklandıkları deliklerden fareler gibi çıkmaya başlayan teröristler hamdolsun Türk milletinin gücünü, Türk devletinin kudretini bir kez daha görmüşlerdir.
Onlar kaçacak biz kovalayacağız, onlar yıkacak biz yapacağız, onlar saklanacak biz bulacağız, nitekim şehitlerimizin hesabını sonuna kadar soracağız.
Bölücü terör örgütünün sonu nihayet gelmiştir.

HAMZA ADIYAMAN DAHA 8 YAŞINDAYDI
Ankara’da yanan intikam ateşinin Kandil’i yakacağını bilen PKK; can çekişmekte, acı içinde çırpınmakta, her yerinden dağılmaktadır.
Eli kanlı örgüt dağda eksilen hain kadrolarını takviye etmek için her yolu denemekte bu anlamda doğu ve güneydoğu Anadolu bölgemizde yaşayan kürt kardeşlerimizin çocuklarını ailelerinden kopararak dağa çıkarmaktadır. 
Bu çocuklardan birisi de Hakkari Kırkdağı Köyünde mukim Hamza Adımayan’dır.
Hamza Adıyaman dağa kaçırıldığında henüz sekiz yaşında bir çocuktu ve ailesi gözyaşı dökerek yıllardır evlatlarının yolunu gözlemişti. Önce Zap suyuna düşüp boğulduğunu söylediler. Ancak Hamza Adıyaman’ın Irak’ın kuzeyinde bulunan PKK kampına kaçırıldığı fotoğraflarla ortaya çıktı. Küçük bir çocuğun eline silah verilmiş, ölmeye ve öldürmeye programlanmıştı. Şu rezalete bakınız ki, HDP’li bir kadın milletvekili de PKK’yı arkalamış, Hamza Adıyaman’ın ailesini suçlayarak aynen şunları söylemiştir:
“Zap suyuna düştü ve ailesi para karşılığında HDP il binası önünde oturtuluyor.”
Bu terörist kadının ruhu kirlenmiş, vicdanı lekelenmiş, iradesi rehin alınmıştır. Ve Meclis’te bekleyen fezlekesinin derhal işleme alınması artık zaruridir.
Hamza Adıyaman Zap suyunda değil, PKK’nın ihanet kampındadır.
Gerçekleri saklayan, çocukların dağa ve kamplara silah zoruyla kaçırılmasını çarpıtan kim varsa, dilerim ki bir gün kendilerini Zap suyunun dibinde bulurlar.
HDP ile ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır.
Şimdinin değil bu ülkenin geleceğinin de düşmanındır.

BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ
7 Nisan’da Zeytin Dalı Harekât Bölgesi’nde PKK/YPG terör örgütünün kanlı saldırısında kahraman Uzman Çavuşlarımız Ahmet Akdal ile Gökhan Çakır, 9 Nisan’da Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada ise kahraman Uzman Çavuşumuz Erkan Erdem şehit olmuşlardır.
Afrin şehidi Gökhan Çakır evladımızın saygıdeğer babası Hasan Çakır’ın hayranlık uyandıran şu sözleri aziz milletimizin ruh kökünün tıpkısının aynısıyla özetidir:
Şehit babası diyor ki: “Allah devletimize zeval vermesin. Vatan bölünmez şehitler ölmez. Bugün bir tane Gökhan gitti, ama bu sabaha kadar bin tane Gökhan gelecek. O kanı yerde bırakmayacaklar.”
Eruh kırsalında şehadet şerbetinden içen Erkan Erdem evladımızın elleri öpülesi annesi Hatice Erdem yaktığı ağıyla hepimizi hüzne boğmuş ve şöyle seslenmiştir:
“Vatan sağolsun, karlı dağları aştın da Türk bayraklarıyla geldin kuzum.”
Bu inanç bizde varken, bu dirayet bize hâkimken, bu vatan ve millet sevgisi bizimle bütünleşmişken, Türk milletini bölmeye, Türk devletini yıkmaya, Türk bayrağını indirmeye, Türk vatanını parçalamaya hiçbir zalimin, hiçbir hainin, hiçbir düşman ülkenin gücü yetmeyecektir.
Bir ölürsek bin diriliriz. Bir gidersek bin geliriz. Ancak milli varlığımız üzerinde operasyon yapmayı hedefleyen emperyalistleri ve uşaklarını asla affetmeyiz. İstiklal deriz, ihanete ok gibi saplanırız. İstikbal deriz, tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi,  işgale yeltenenleri doğduklarına doğacaklarına bin pişman ederiz.
Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Şehitlerin kanı yerde kalmayacak, emanetleri çiğnetilmeyecektir. Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti dünya durdukça var olacaktır.

TÜRK-İSLAM DÜNYASI VE LİDER ÜLKE TÜRKİYE
Türkçe konuşan ülkeler olan Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye arasında Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra ilişkiler daha da yoğunlaşmış, 1992 yılında başlayan "Türkçe Konuşan Devletler Devlet Başkanları Zirveleri" sonucunda belirginleşen siyasi iradeyle çok sayıda ortak kuruluş inşa edilmiş, bugüne kadar ilişkiler ve işbirlikleri aşama aşama geliştirilmiştir.
Özellikle 30-31 Ekim 1992 yılında Ankara’da gerçekleşen ilk zirveye, Türk Cumhuriyetleri arasında ikili ve çok taraflı işbirliğini güçlendirme arayışı damga vurmuştur.
2000’li yıllardaki zirve toplantıları ise diyalogları temellendirmiştir.  “Zirveler Süreci” ile başlayan ilişkiler, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin kuruluşuna kadar kökleşerek devam etmiştir.
Kafkasların ip gibi gerildiği bir dönemde, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin Türk konseyi olarak isimlendirilmesi ve İstanbul’da yer tahsisi yapılması ülkemizin lider ülke Türkiye hedefine bir adım daha yaklaştığının göstergesidir.
Türk dünyasının tarihi ve kültürel birikimlerinden en geniş şekilde yararlanmak suretiyle Türk dili konuşan ülkeler arasındaki çok taraflı işbirliğinin genişletilmesini esas alan Türk Konseyi muazzam bir gelişmedir.
Türk Konseyi Devlet Başkanları Olağanüstü Toplantısı da 10 Nisan 2020 tarihinde video konferans vasıtasıyla yapılmış, Bugüne kadar düzenlenen zirve toplantılarında Türk milletinin birlik ruhu cihana gösterilmiştir.
300 milyonluk Türk dünyasıyla bizde varız, bizde ayaktayız ve görmesini bilenler için dev gibi dünyanın tam kalbindeyiz.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Selam, saygı ve dua ile

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI